Металочерепиця або профнастил – що краще використовувати в якості покрівлі?

 

Що являє собою металочерепиця і покрівельний профнастил

Для покрівельного покриття застосовують різні матеріали, які відрізняються технічними характеристиками, дизайном, способом монтажу. Тому у покупця можуть виникнути складнощі з вибором. У цій статті ми з’ясуємо, що краще профнастил або металочерепиця для облаштування даху. Детальний розгляд питань буде корисно і початківцям майстрам, менеджерам і іншим фахівцям, які працюють в сфері продажів або будівництва.

Профнастил

Профлист виробляють їх холоднокатаного листового металопрокату 0,2 до 1,2 мм. Шляхом металообробки на штамповочном обладнанні йому надають особливу конфігурацію, яка забезпечує жорсткість і міцність, стійкість до поривів вітру. Найчастіше, його купують, щоб крити госпбудівлі, гаражі, літні кухні та інші об’єкти, для яких естетичність не грає ключову роль, а потрібна надійність.

Виробники пропонують чотири види:

  • Стеновой – маркується літерою «С». Рекомендується для облицювання фасадів, встановлення тимчасових огорож і стаціонарних огорож.
  • Покрівельний «К». Він дуже міцний і добре витримує механічні навантаження. Рекомендований для виготовлення навісів, каркасних, швидкомонтованих і модульних споруд. Також для облаштування покрівлі.
  • Несучий «Н» – максимально товстий і з високим профілем, витримує перенавантаження. Застосовується там, де важливі властивості міцності – на промислових підприємствах, будмайданчиках.
  • Універсальний «НС» – призначений, щоб покривати покрівлю, облаштовувати навіси і козирки вхідних груп, альтанки, тераси, огорожі. Порівняно легкий, з оптимальними показниками міцності.

Оскільки всі різновиди використовується для зовнішніх робіт, проводиться обробка – поверхню покривають алюмоцинковим або полімерною фарбою, цинкують, щоб попередити появу іржі. Останній шар також виконує декоративну функцію.

До головних переваг відноситься:

  • Довговічність – до 50 років, що більше, ніж у ондулина і шиферу.
  • Несприйнятливість до корозії навіть при частому впливі вологи
  • Пожежна безпека – сталь не горить і не передає горіння.
  • Стійкість до тиску снігової маси, ударам граду, ультрафіолету і перепаду температур.
  • Підходить для плоских і пологих систем.
  • Порівняно недорого коштує.

До недоліків відноситься:

  • Невисокий показник теплоізоляції, буде потрібно додаткове утеплення при ізоляції покрівельного простору.
  • Погана звукоізоляція – під час опадів сильно гримить.
  • При пошкодженні під час транспортування і робіт можливий розвиток корозійного ураження.
  • Нагрівається на сонці, тому на мансарді влітку формується жаркий мікроклімат.

Профпродукцію випускають в широкій лінійці типорозмірів, ширина становить 100 – 120, довжина – до 1200 см. Тому можна підібрати варіант під конкретний об’єкт, покрити його з мінімумом стиків, що покращує герметичність і скорочує ремонти.

Металочерепиця

Щоб вибрати – металочерепицю або профнастил, проаналізуємо характеристики ще одного популярного будматеріалу. Виготовляють його з холоднокатаних марок сталі, яку профилируют на спеціальному верстаті. Він – більш тонкий, до 0,6 мм, і імітує по фактурі класичну кераміку.

За рахунок багатошаровості добре протистоїть процесам окислення і корозії. І це – не єдиний «плюс». До інших достоїнств відноситься:

  • Тривалий період експлуатації – від 15 років і більше.
  • Невелика вага – 1 кв. метр важить в середньому 5 кг, що полегшує навантаження, транспортування і монтаж.
  • Стійкість до негативних факторів. Багатошарова структура захищає метал від сонячного світла, що руйнують корозійних процесів, подряпин.
  • Здатність витримувати тиск до 1,5 тонни / кв. метр.
  • Великий вибір відтінків і фактур. Металопродукція представлена ​​в стандартних відтінках і може бути забарвлена ​​в будь-який колір з палітри RAL.

Серед «мінусів» варто відзначити:

  • Трудомістка процедура монтування, що пов’язано з компактністю окремих елементів.
  • Велика кількість відходів при облаштуванні багатоскатних і зі складною конфігурацією конструкцій. Тому черепичне покриття доцільно влаштовувати на системах простий прямолінійної форми.
  • Гучність під час дощу, недостатня теплоізоляція. Усуваються шляхом створення подкровельного «пирога» із застосуванням гідро-, пароізоляції і утеплювача.
  • Межа по куту нахилу ската – мінімум 12 градусів.

При укладанні слід дотримувати акуратність, оскільки пошкодження захисного шару часто призводить до появи іржі. Вразливим місцем є кромка вироби і отвори під кріплення, які потрібно обробляти антикорозійним засобом.

Порівняння металочерепиці і покрівельного профнастилу

Щоб визначити, що краще для даху профнастил або металочерепиця, потрібно провести порівняння їх основних параметрів.

Товщина матеріалу і його вага

Для виробництва металопрофілю використовується листовий прокат завтовшки до 1,2 мм, для черепиці – до 0,6 мм. Тому вага одного квадрата становить від 3,6 до 11кг і від 3,8 до 6 кг відповідно.

Наприклад, співвідношення товщини і ваги у популярних марок металовиробів виглядає так:

  • Металовироб Монтеррей – при товщині 0,4 – 0,5 мм важить 4,0 – 4,5 кг.
  • Профлист ПC20 – при товщині 0,45 – 0,8 мм важить 3,9 – 6,9 кг.

Що легше – металочерепиця або металопрофіль, можна дізнатися з наведеного прикладу. Незважаючи на багатошаровість, черепичний квадрат важить менше. Якщо використовувати металопродукцію з такими показниками, посилена кроквяна система не буде потрібно.

Тип полімерного покриття

Профільні металовироби піддають такій обробці – їх цинкують або покривають алюцинком, який підвищує міцнісні властивості і здатність протистояти механічних пошкоджень. Поверх – обробляють ґрунтовкою і полімерним складом.

Металочерепицю оцинковують з двох сторін, наносять алюмінієву плівку, гарантують, покривають полімером і лаком. Для захисту та декорування використовують склади з різною формулою:

  • Поліестер – 25 мкм. Найбільш поширена, недорога обробка для захисту від іржі і вигоряння на сонці. Матова різновид з додаванням тефлону – більш стійка до подряпин, але має обмежену колірну гамму.
  • PVDF – 30 мкм. Застосовується в прибережній морській зоні, в умовах виробничих підприємств, забезпечує непроникний бар’єр від УФ-випромінювання та інших агресивних явищ.
  • Пурал – 50 мкм. Виробляється на основі пінополіуретану, витримує ультрафіолетове випромінювання, вологу, удари граду, гілок.
  • Пластізол – 200 мкм. Створює товстий шар, що захищає від агресивних факторів навколишнього середовища. Погано переносить високу температуру. Особливість – імітація текстури натурального дерева, каменю шкіри.

Довговічність і термін служби

Період корисного використання будь-якого будматеріалу залежить, в основному, від особливостей структури. Наявність захисного напилення збільшує його на 10 років на відміну від незахищеного металу. Поліуретанові – розраховане на 30 – 40 років, пураловим, саме довговічне – на 60 – 70 років.

Габарити і легкість монтажу

Стандарт профлиста:

  • ширина – 100 – 120 см;
  • довжина – до 12 метрів;
  • висота хвилі – від 8 до 58 мм.

Габарити черепиці:

  • ширина – 116 – 118 см;
  • довжина – від 40 см до 8 метрів;
  • висота хвилі – від 22 до 25 мм;
  • крок профілю – від 35 до 40 см.

Металеві листи середнього розміру – прості в укладанні, роботи виконуються досить швидко. За рахунок невеликої кількості стиків виходить герметична система, знижується ризик протікання в процесі експлуатації. Складність виникає з довгими фрагментами, для їх монтування буде потрібно кілька працівників. За рахунок компактності черепичний кладка легко виконується одним майстром.

Пожежна безпека

Основа продукції – метал, тому вона мають високий ступінь пожежної безпеки.

Захист від шуму

Металева поверхня гримить, якщо йде дощ або град. Підвищити звукоізоляцію можна шляхом багатошарової прошарку, яка є частиною конструкції даху. Бюджетним ізолятором є мінеральна вата.

Зовнішній вигляд

Вибирати оформлення верхньої частини будинку слід з урахуванням архітектури, особливостей фасаду. В цьому плані черепичний продукція виграє – вона представлена ​​різноманітними відтінками, може імітувати текстуру природних матеріалів, мати матову, металізовану або глянсову лицьову сторону.

Порівняємо ціни

Покупців завжди цікавить, що дешевше металочерепиця або профнастил, оскільки ціна є важливим критерієм, і в даному випадку різниця є. Профільовані листи мають просту конструкцію, скромну палітру відтінків, тому при однакових розмірах і якості коштують дешевше. Але, якщо монтувати черепичне покриття на складній покрівлі, вийде багато відходів, що в підсумку виллється у значний бюджет. Тому для кожного випадку потрібен раціональний підхід і точні розрахунки.

Підсумок: в якому разі краще використовувати металочерепицю, а в якому профнастил

Підводячи підсумки, що краще металопрофіль або металочерепиця, можна зробити наступні висновки:

  1. Для плоскої покрівлі та конструкцій з ухилом ската до 14 градусів рекомендується закупити профільовані листи. За такими параметрами вони не мають обмежень.
  2. профнастилом накривають промислові об’єкти, технічні і господарські будівлі, дачні будиночки та інші будівлі, для яких в пріоритеті надійність і невеликий бюджет, а декоративні властивості не мають першочергового значення.
  3. Заміські будинки, елітні особняки, котеджі та комерційні будівлі з оригінальною архітектурою ефектно виглядають з черепичним верхом. Тим більше, що можна підібрати продукцію будь-якого кольору і текстури.