Профнастил або євроштахетник що краще використовувати для забору?

 

Огорожа з євроштахетника і його особливості

Для огорожі прибудинкової території, дачі використовують різні матеріали. Тому сьогодні ми з’ясуємо, профнастил або євроштахетник що краще використовувати для будівництва паркану. Металевий євроштахетник виглядає, як аналог з дерева, але при цьому перевершує його за багатьма параметрами і позбавлений мінусів. До переваг парканів з євроштахетника відносяться:

  • Підвищені характеристики. Завдяки міцності металу і особливості конструкції, смуги витримують механічний вплив, вітрові навантаження, опади і температурні перепади.
  • Стійкість до корозійних процесів. Декоративно-захисне напилення захищає метал від окислення і руйнування навіть при постійному контакті з вологою.
  • Металеві вироби не гниють і не пошкоджуються шкідниками, зберігають геометрію під впливом ультрафіолету, дощу і снігу.
  • Низькозатратний. Витрата будматеріалу для зведення менше, ніж профлистов або цегли.
  • Різноманітність відтінків і текстур. Вироби можуть бути пофарбовані в будь-який колір з палітри RAL, з повторенням фактури натурального деревини або цегли. Багатошарове напилення створює додатковий захист.
  • Просте монтування. Штахетини приєднують до поперечних елементів, прикріплених до опор. При цьому відстань між ними може бути будь-яким. Розташування може бути вертикальним або горизонтальним.
  • Дешево коштує в порівнянні з цегляним, кам’яною огорожею.

Огорожа з профнастилу і його особливості

Профільовані листи – найбільш популярний будматеріал для тимчасових і стаціонарних огорож, оскільки мають різний розмір і товщину. Перш ніж вибирати конкретний вид, треба відповісти на питання – з якою метою і де буде встановлено металоогорожу.

До переважним особливостям таких споруд належить:

  • Великий розмірний ряд. Огорожа з профнастилу може бути висотою від 1 до 6 метрів. Це можливо за рахунок підвищеної жорсткості полотна. В основному, будують металоконструкції стандартного типу, висотою до двох метрів.
  • Стійкість до негативних факторів і тривалий термін корисного використання. Завдяки оцинкування і полімерному шару, поверхня витримує спеку, мороз, опади і сонячне світло. При цьому на ній не з’являються дефекти, а секція – зберігає лінійні розміри. При використанні якісного металопрокату і правильному монтуванні така конструкція може зберегти початкові властивості терміном до 15 років.
  • Надійний захист ділянки від вітру, пилу і перегляду. Суцільна стіна значно знижує рівень шуму.
  • Для установки не потрібна спеціальна техніка і бригада робітників. Будівельні роботи проводяться протягом одного дня.
  • Можливість локального ремонту. Якщо одна секція буде пошкоджена, її можна демонтувати і встановити нову.
  • Пожежна безпека. На відміну від дерев’яних і пластикових конструкцій, метал не запалюється і не передає горіння. Поруч можна організувати зону барбекю.
  • Різні способи обробки – оцинковане, пластізоловим, пуріловое, PRINTECH. Гамма відтінків представлена стандартними квітами і декорами, що імітують фактуру природних мінералів і деревини.
  • Простий догляд. Щоб підтримувати спорудження в чистому і охайному стані, його слід регулярно очищати від пилу і забруднень за допомогою води, м’якою тканинної серветки і миючого засобу без абразивних частинок. Згодом можна перефарбувати в будь-який колір.
  • Огороджувальні металоконструкції можливо доповнити воротами, захисним ковпаками для стовпів і іншими декоративними аксесуарами.

Порівняння металевого паркану і профнастилу

Профнастил відноситься до універсальних будматеріалів, його використовують для облаштування даху і перекриттів, як облицювання для фасаду. А металоштахетниметак застосовують виключно для створення огороджувальних конструкцій. Тому порівнювати їх краще за загальними критеріями:

  • середній експлуатаційний період;
  • декоративні характеристики;
  • надійність і стійкість до навантажень;
  • особливості побудови та встановлення;
  • ціновий фактор.

Якісні металоконструкції навіть з простим полімерним напиленням експлуатуються до 15 – 20 років, з поліестеровим – до 30 років, з пураловим – до 50 років. Це стосується металоштахетника і профлистов. Оскільки єврошхакетник виробляють з більш якісного листового металопрокату, він коштує дорожче, але і більш довговічний.

Довговічність багато в чому залежить від типу захисної обробки. Стандартний профнастил виготовляють зі сталі з оцинкуванням 180 г / кв. метр і полімерним напиленням. Паркан – зі сталі 275 г / кв. метр, тому він служить на 5 – 6 років більше. Тому при виборі слід враховувати параметри оцинковки, які повинні вказуватися в документах.

Що стосується естетичності, то профлисти з імітацією дерев’яного зрізу або каменю-дикуна виглядають досить ефектно. Вони добре поєднуються з цеглою, з якого споруджують стовпи, художнім куванням. Колекція RAL і Printech включає більше 250 відтінків і декорів, тому завжди можна знайти варіант, який буде гармоніювати з будівництвом.

Штахетини встановлюються з певними проміжками, тому така система виглядає полегшеної і елегантною, порівняно з суцільним сталевим полотном. Якщо встановити їх у два ряди, то можна отримати об’ємний тривимірний ефект.

Євроограда в світлих тонах виглядає легкою, але при цьому добре справляється із захистом від проникнення. Якщо смужки розмістити горизонтально, то вийде модний паркан «ранчо». Він добре пропускає повітряні потоки і сонячні промені, тому використовується для дачі, на якій вирощують овочеві культури і зелень, і територій зі стильним ландшафтним дизайном. Для оригінальності євроштахет доповнюють фігурним декором і різними кованими візерунками

Огорожу з штахетин можна декорувати так само, як і з профільованого листового металу. Додатково можна вибирати форму верхньої кромки, встановлювати ламелі так, щоб виходив хвилястий або напівкруглий контур. Тому можна зробити висновок про те, що конструкція з штахетин виглядає більш привабливо. Але при цьому вона не закриває огляд повністю навіть при дворядної розташуванні. У той час як цілісні секції створюють приватні умови і тінь, що треба враховувати при висадці садових рослин.

Якщо порівнювати стійкість до навантажень, то широка металева секція витримує більш сильне ударну дію, ніж одна вузька планочка. Це пояснюється площею поверхні і наявністю ребер жорсткості. Зігнути полотно у напрямку ребер досить складно.

Споруда з штахетин краще витримує сильні пориви вітру, потоки повітря просто обтікають його. Тому його краще встановлювати на височинах, вітряних ділянках. Цілісне полотно має такий недолік як парусність, але його краще використовувати уздовж жвавих автомагістралей.

Щоб встановити обидва види, потрібна однакова підготовка:

  • підготовка ями нижче горизонту промерзання;
  • бетонування опор;
  • кріплення лаг.

Але на етапі фіксації впоратися з євроштахетом можна швидше і легше. Для фіксації секцій розміром 100 * 200 см будуть потрібні помічники.

І останній момент – що дешевше євроштахетник або профнастил, який рекомендується враховувати. В даному випадку, відповідь однозначна – металоштахетнік з покриттям буде коштувати дорожче.

Це пояснюється більш складними технологічними процесами. Листовий металопрокат розрізається в поздовжньому і поперечному напрямку, бічна кромка – завальцовивается. Оскільки попит на нього трохи нижче, ніж на профлист, випускається він в меншому обсязі, що позначається на ціні.

На вартість впливає тип захисно-декоративного покриття. Наприклад, виріб з оцинкованої поверхнею буде коштувати на 15% дешевше в порівнянні з євроштахетинамі, обробленими найпростішим полімерним складом. Широкі вироби коштуватимуть дорожче вузьких. Якщо висота буде більше 170 см, то потрібна додаткова поперечина для кріплення.

Підсумок

Перед тим як вибирати будматеріали для будівництва огорожі, потрібно визначитися з такими моментами:

  • Де буде встановлена металоконструкція – навколо впорядкованого присадибної ділянки, городу, будмайданчика.
  • Спорудження встановлюється тимчасово або постійно.
  • Вимоги до приватності, повітропроникності, дизайну.

За експлуатаційним параметрам, привабливості та монтажу штахет перевершує профлисти. У свою чергу, профнастил коштує дешевше і є універсальним будматеріалом.