Який профнастил вибрати для забору?

 

Паркан з металопрофілю: вибір матеріалу, етапи установки

Листи профільованої сталі – затребуваний матеріал, який є сировиною для виготовлення різних огорож. З огляду на різноманітність різновидів, сьогодні ми розглянемо, який краще профнастил для забору вибрати, щоб вийшло високоміцна і довговічна споруда. При цьому потрібно враховувати різні критерії. Щоб не помилитися, можна прислухатися до рекомендації майстрів, а перед покупкою – проконсультуватися з менеджером, який приймає замовлення.

Що потрібно враховувати при виборі металопрофілю для забору?

Перед тим, як вибрати профлист для забору, треба розібратися в ключових технічних характеристиках. Літерами в маркіровці позначається вид продукції:

  • «Н» – несуча, володіє підвищеною стійкістю до ударів, тиску, застосовується в будівництві;
  • «НС» – несуче-стіновий, універсальний, з невисокою гофрой, використовується для зовнішньої обробки, зведення стаціонарних і тимчасових огорож;
  • «С» – стіновий, тонкий, для облаштування фасадів, навісів і переносних виробів.

Основним параметром, на який потрібно звернути увагу, є товщина. Від неї залежить конкретний напрям застосування металопрофілю:

  • 0,35 мм – для зведення тимчасових споруд, що оточують будмайданчиків, для захисту від вітру;
  • від 0,4 до 0,45 – для ділянок приватних будинків, комерційних компаній або промислових об’єктів, найпоширеніший;
  • від 0,5 до 0,7 мм – для відкритих територій, височин, схильних до сильної вітрової навантаженні.

До іншим критеріям, за якими повинен здійснюватися вибір, відносяться:

  • розмір хвилі – високою стійкістю до поривів вітру мають металопродукція, в якій після літерного позначення коштує 20 або більше число;
  • висота аркуша – стандарт становить від 180 до 200 см;
  • ширина – від 70 до 120 см;
  • марка – підбирається з урахуванням особливостей готової продукції;
  • тип покриття – впливає на зовнішній вигляд і експлуатаційний термін.

Для збірки будуть потрібні стійки і кріплення. При ретельному аналізі показників можна підібрати компоненти, з яких вийде високоміцне спорудження з тривалим експлуатаційним терміном.

Марки профлиста

Найбільш затребувана марка профнастилу для забору позначається буквою «С» – стіновий. Від покрівельного він відрізняється довжиною хвилі, значення якого в маркуванні вказується після літерного позначення. У більшості випадків, з урахуванням нюансів експлуатації, для виробництва огороджувальних конструкцій використовують такі марки:

  • С8 – має симетричну гофру 8 мм, мала вага, тому підходить для переносних будівель, може деформуватися при урагані.
  • С10 – средневолновой профлист з достатніми характеристиками міцності параметрами, які підходять для створення огорожі з високими захисними можливостями. Він надовго зберігає геометрію і первинні властивості при впливі негативних чинників.
  • С15 – універсальний, з широким ребром, підходить, в тому числі для обробки фасаду і покрівельних робіт.
  • С18 – С20 – володіють підвищеною жорсткістю, стійкістю до навантажень, використовуються для виготовлення високоміцних конструкцій.

Для невисоких огорож, які будуть встановлені на захищеному від продувань ділянці, підійде С8, для інших випадків і особливих вимог – С15.

Тип покриття

Вирішуючи, з якого профнастилу краще зробити паркан, слід звернути увагу на особливості його верхнього шару. Для створення захисно-декоративного шару застосовуються різні технології і методи обробки:

  • Оцинковка. Популярний спосіб для захисту металу від корозії. Цинкування виконуватися холодним і гарячим методом. Оброблений таким способом метал захищений від вологи, але з часом може втрачати початкові характеристики. Більш стійким і довговічним є алюмоцинкових обробка з додаванням кремнію.
  • Обробка поліестером. Варто дорожче оцинкованого, але за рахунок привабливості, стійкості до опадів і ультрафіолету, користується високим попитом. Серед недоліків – можливість появи подряпин, тому працювати з ним потрібно акуратно.
  • Пуралове – дорогий варіант, який добре протистоїть агресивним факторам, механічних пошкоджень. Може прослужити до 50 років.
  • Пластізолеве – витримує агресивні хімічні сполуки і при цьому не руйнується. Встановлювати на присадибній ділянці – недоцільно. Основне призначення – використання в промислових цехах.
  • ПВДФ – полімерний шар, стійкий до сонячного світла і хімічних речовин, термічним факторам.
  • Printech – порівняно новий тип декорування, який може мати будь-який колір, імітувати текстуру натурального дерева або каменю. Практично не має захисні властивості.

Як вибрати профлист для забору?

Після докладного вивчення характеристик кожного різновиду і визначення цілей і завдань використання, можна приступати до підбору матеріалу і замовлення. Майстри рекомендують акцентувати увагу на таких моментах:

  • Як виглядає профнастил і його розмір. Не допускаються відхилення фактичних параметрів від заявлених в документації. На поверхні не повинно бути вм’ятин, подряпин, неоднорідного або зруйнованого покриття. Навіть невеликий дефект може привести до швидкого руйнування матеріалу.
  • Якість відрізний кромки. Довжина готового профнастилу визначається на етапі профілювання. Якісний рез забезпечують за допомогою гільйотини. При використанні болгарки на кромці з’являються задирки, що призводить до розвитку корозійних процесів.
  • Форму накривні хвилі – профлисти повинні добре укладатися внахлест.
  • Гарантію виробника.

Також слід враховувати завдання і умови експлуатації.

Стійки для забору з профнастилу

Ми з’ясували, який профнастил використовують для забору, а тепер розглянемо, на яку основу він повинен монтуватися. Як правило, це – каркас, що складається з поздовжніх і поперечних перекладин. Щоб металоконструкція була міцною і жорсткою, для каркаса використовують металеві елементи з профільованої труби.

Такий каркас надійно утримує заповнення, запобігає деформації при впливі вітрової та інших навантажень. Як колон можуть бути використані круглі труби. Якщо прольоти – великі, то слід встановлювати опорні елементи з великим перетином.

Поради по монтажу забору

Після підготовки профільованих елементів, стійок і кріплень можна приступати до монтажу. Корисні поради майстрів по правилам установки дозволять виконати роботи самостійно – швидко і правильно. Процес проводиться поетапно і включає наступні процедури:

  1. Огляд, підготовка і розмітка території. У зоні монтажу прибираються камені, рослини, при необхідності вирівнюється поверхня. Встановлюються кутові опори і відзначається висота грунту.
  2. У грунт забивають кілки, між якими дотримуються певної дистанції. З кріпленням на кілочки натягується мотузка, яка показує лінію монтування колон.
  3. Монтаж опорних елементів. Стовпи можуть встановлюватися різними способами. Наприклад, з підготовкою в грунті отворів і точковим бетонуванням. Найбільш міцну і довговічну конструкцію, що встановлюють на стрічковий фундамент. При такому варіанті огорожа витримує різні навантаження, включаючи зрушення і зимовий пучение грунту.
  4. Фіксація горизонтальних балок. Профільні поперечки фіксують за допомогою гвинтових кріплень або зварювання.
  5.  Установка заповнення прольотів. Профнастил фіксується на лагах. Робити це рекомендується через хвилю за допомогою спеціальних саморізів по металу.
  6. Фіксація П-образного компонента. Для цього використовуються, найчастіше, спеціальні затискачі. Цей етап виконується не завжди, але він дозволяє отримати практично ідеальну кромку, тому краще його не пропускати.

Таку процедуру можна виконати своїми руками, але правильним рішенням буде замовити послуги під ключ. Як правило, виробники якісних металовиробів виконують весь комплекс робіт, роблять виміри і розрахунки, доставляють готову продукцію, встановлюють на місці, монтують ворота з наданням гарантії.